Başarılar ve Ödüller

Başarılar ve Ödüller

2016-2017 AKADEMİK YILI

 • Erasmus Kulübü (ESN Bahçeşehir) 40 ülkeden 527 üniversitenin üyesi olduğu Erasmus Student Network (ESN) tarafından verilen uluslararası seviyedeki STARawards dalında ikincilik ödülü almıştır.

staraward

 • 42 Üniversitenin üyesi olduğu ESN Turkey tarafından verilen ulusal seviyedeki STARawards’da iseESN YTU ile yaptığı başarılı ortak çalışmaları için SeCoSTAR dalında birincilik ödülü,Etkinliği Wheelchair Basketball Match ile ExchangeAbilitySTAR dalında üçüncülük ödülü,Ve ExchangeAbility Week sürecinde yaptığı başarılı etkinlikleri için ise sertifika almıştır.

gala night

 • Bahçeşehir Üniversitesi Yelken Kulübü’nü (SailingBAU) yurtiçi ve yurtdışında başarıyla temsil eden BAU Sailing Team, BAUISC’nin düzenlemiş olduğu BAU Spring Trophy’nin 4 Ayaktan oluşan Yat Yarışlarına Golden Toy isimli yelkenli yarış teknesi ile katılım göstermiştir.İlk ayağı 25-26 Mart tarihlerinde, ikinci ayağı 8 Nisan’da, üçüncü ayağı 23 Nisan’da ve son ayağı 6 Mayıs Boğaz Yarışı ve 7 Mayıs’taki Şamandıra yarışı ile gerçekleşen yarışlarda; IRC-1 kategorisinde yarışan ekibimiz, tüm trofe sonucunda kendi kategorisinde 1.lik elde ederek, kulübünü ve Bahçeşehir Üniversitesini başarıyla temsil etmenin gururunu yaşamaktadır.Gerçekleşen yarışlara 30 tekne katılım göstermiş olup; bir çoğu profesyonel yelkencilerden oluşan ekipler arasında Borusan, ENKA, Aygaz, MNG Kargo, Pegasus, Fenerbahçe, MSI gibi şirket takımları da bulunmaktadır. Gerek yarışa katılan takımların marka bilinirliği artmış gerekse yarışan katılan ekip üyeleri keyifli bir haftasonu geçirmişlerdir. Özellikle 6 Mayıs tarihinde gerçekleşen Boğaz Yarışında ekibimiz, yelkeninde taşıdığı BAU isminin reklamını en başarılı şekilde yaparak, podyumda da BAU’nun ismini yelken camiasına duyurmaya her sene olduğu gibi devam etmektedir.Ödülünü, Bahçeşehir Üniversitesi Rektör Yardımcıları Sayın Ali Güngör ve Elif Çepni’den alan BAU Sailing Team’e sezon boyunca gerçekleşecek yarışlarda başarılar dileriz.

Boğaz Yarışı

 • DUO Yat Yarışı 29 Nisan tarihlerinde Moda-Seperasyon Şamandırası-Moda rotasında gerçekleştirilmiş 9 millik bir yarıştır. Bu yarışın özelliği, normalde 7-8 kişilik ekiplerin yarıştığı teknelerle gerçekleştirilmesine rağmen ekip sayısının 2 kişi ile sınırlı tutulmasıdır. Bunun nedeni ise daha zor şartlarda, daha çekişmeli ve öğretici bir yarış ortamı oluşturmaktır.Bu yarışa ilk defa katılan BAU Sailing Team’i; Ufuk Bektaş ve Ersin Hapçıoğlu temsil etmişlerdir. Rüzgar gücünün standarda yakın olduğu bir havada başladığı yarışta, ilerleyen saatlerde rüzgarın neredeyse sıfıra düşmesi sonucu ekipler zor anlar yaşamış olup, finish şamadırasına 100 metre kala, neredeyse 3 saat boyunca finish verememişlerdir. Daha sonra gelen ufak esintilerle yarışı sadece 5 ekip tamamlayabilmiştir. 5 Ekip arasından 2.lik elde eden DUO Ekibimiz, Golden Toy’un DUO macerasına başarılı bir başlangıç yapmışlardır.

DUO Yarışı

 • Bahçeşehir Üniversitesi Yelken Kulübü bünyesinde, Türkiyede ve Dünyada Üniversitemizi temsil eden BAU Sailing Team; 27 Mayıs Cumartesi günü, Kalamış Yelken Kulübü tarafından organize edilen Yat Yarışına katılmıştır.
  Moda-Kınalıada-Burgazada-Moda Rotasında gerçekleşen yarışta ekibimiz 28 Tekne arasında IRC-2 grubunda 2.lik elde etmiştir.

  Yarış süresince filonun en önünde liderliğini koruyan Golden Toy teknemiz, rakiplerinden önce finish vermesine rağmen IRC puanı sebebiyle en yakın rakibi Burgan Bank teknesine yeterli fark (6 dakika) atamadığı için 2.liğe gerilemiştir.

Screenshot_2017-05-29-14-11-07-1IMG-20170527-WA0009

 • Aydın Doğan Vakfı tarafından her yıl düzenlenen ve bu yıl 28.’si gerçekleştirilen Genç İletişimciler Yarışması’nda; Üniversitemiz İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler Bölümü öğrencileri; Adil Sezer, Burak Erdoğan, Mustafa Sayın, Raşit Fırıloğlu, Halkla İlişkiler Dalı / Kurumsal İletişim kategorisinde “Finans Kulüp/ Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı” adlı çalışmalarıyla üçüncülük, Reklamcılık Bölümü öğrencileri; Burcu Yurtseven, Efe Tatlıcı, Melike Saray, Vehap Batuhan İns, Reklam Dalı kategorisinde “Tanem Kuruyemiş Kampanyası” adlı çalışmalarıyla Reklam Kampanyası Büyük Ödülü’ne layık görülmüştür.
 • BAU Caz Akademisi, Caz Yüksek Lisans Programı öğrencisi Esra Kayıkçı, jüri üyeliklerini Grammy ödüllü Kenny White, Randy Brecker ve Mike Stern’ün yaptığı  ‘Made in New York Jazz Vocal Competition’da ‘Solo Vocal’ kategorisinde birinci olmuştur.Öğrencimiz, 20 Mayıs 2017 Cumartesi günü, Amerika Birleşik Devletleri’nin New York şehrinde yer alan ‘Tribeca Performing Arts Center’da düzenlenecek olan yarışmanın gala gecesinde sahne alacaktır.

download

 • Üniversiteler Futbol 1. Ligi’nde yer alan futbol takımımız, grup maçlarını yenilgisiz lider olarak tamamlayıp, çeyrek finalde, İ.T.Ü’yü 6-0, yarı finalde, Beykoz Üniversitesi’ni 4-0 yenerek, Süper Lig’e terfi müsabakalarına katılmaya hak kazanmıştır.Terfi müsabakaları 03-07 Mayıs 2017 tarihleri arasında Adana Çukurova Üniversitesi’nde oynanacaktır.
 • Üniversitemiz İletişim Fakültesi, Fotoğraf ve Video Bölümü son sınıf öğrencimiz Elif Kalkan, İKSV İstanbul Film Festivali reklam filminin yönetmenliğini yapmıştır. Festivalin bu yılki Uzun Metraj Ulusal Film Yarışması’nda İlk Film kategorisinde yarışan “Göçebe” filminde Fotoğraf ve Video Bölümü öğrencimiz Arınç Arısoy Görüntü Yönetmeni, Fotoğraf ve Video Bölümü 1. sınıf öğrencimiz Işıntan Kurşun Yapım Tasarımcısı olarak görev almıştır.https://vimeo.com/210622719http://film.iksv.org/tr/film/3332
 • Bahçeşehir Üniversitesi’ni Yat Yarışlarında temsil eden BAU Sailing Team için sezon başlamıştır.18 Mart Çanakkale Zaferi 102.Yılı dolayısıyla, Istanbul Yelken Kulübü tarafından düzenlenen Çanakkale Zaferi Kupası için 62 teknelik bir filo, Kalamış’tan Tuzla’ya gitmek üzere 18 Mart Cumartesi günü saat 10.00’da start almıştır.21 millik mesafeyi 3.5 saatte kateden BAU Sailing Team, 2.lik elde etmiştir.19 Mart Pazar günü dönüş rotasında ise hava oldukça degişkendir. Gelen lodos firtınasını avantaja çeviren BAU Sailing Team 1.lik elde ederek; 2 günün şampiyonu olarak adını 1.liğe yazdırmıştır.
 • Üniversitemiz Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencisi Ezgi Gümüş, 14-16 Mart 2017 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilen ‘Türkiye Üniversiteler Bowling ŞampiyonasıBayanlar Kategorisi‘nde şampiyon olmuştur.
 • Üniversitemiz öğrencileri, Nihat Enes Limon (Mimarlık ve Tasarım Fak./İç Mimarlık veÇevre Tasarımı ) ile Miray Gürkınav (İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fak./ Uluslar arası Finans);
  • 17-19 Şubat 2017 tarihlerinde, Kayseri’de yapılan Türkiye Üniversiteler Snowboard ve Kayak

  Alp Disiplini yarışmalarında 2. olmuşlardır.

  • 03-05 Mart 2017 tarihlerinde Erzurum’da yapılan, Türkiye Üniversiteler Snowboard ve Kayak

  Alp Disiplini yarışmalarında 3. olmuşlardır.

 • BAU Radyo bu yıl birinicisi düzenlenen ‘Müzik Onair Ödülleri’nde en iyi üniversite radyosu ödülünü almıştır.

IMG-20170201-WA0004-225x300

 • Üniversitemiz İletişim Fakültesi, Fotoğraf ve Video Bölümü 4. sınıf öğrencilerinden; Ozan Kaçmaz ve Cem Deniz Arslan, korsanla mücadele konulu “Don Kişot” adlı filmleri ile RATEM (Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği) Yarışması’nda, TV dalında ikincilik ödülü almışlardır.

2015-2016 AKADEMİK YILI

 • BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ MÜNAZARA KULÜBÜ ODTÜ ÜNİVERSİTESİ’NDE YAPILAN 6.ÇAYLAKLAR MÜNAZARA TURNUVASINDA 1.SIRAYI ELDE ETMİŞTİR.

c0g1g5pwqaaefoj

 • BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ MÜNAZARA KULÜBÜ BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ’NDE YAPILAN 9.BOĞAZİÇİ ÇAYLAKLAR MÜNAZARA TURNUVASINDA 2. SIRAYI ELDE ETMİŞTİR.

img_1926

 • BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KÜLTÜR SANAT VE ETİK DEĞERLER KULÜBÜ ALTI NOKTA KÖRLER DERNEĞİNDEN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ KAPSAMINDA ENGELLİ DOSTU PLAKETİNİ ALMIŞTIR.

cza6vc3xeaa720_

 • BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ YELKEN Kulübü, TÜRKİYE ÜNİVERSİTE SPORLARI FEDERASYONU YELKEN YARIŞI’NA 29-30 NİSAN TARİHLERİNDE KATILMIŞTIR.28 NİSAN’DA MODA DENİZ KULÜBÜ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLEN BRİFİNG İLE BAŞLAYAN PROGRAM, 29 VE 30 NİSAN’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN YARIŞLARLA TAMAMLANMIŞTIR.YARIŞLARA 16 ÜNİVERSİTE EKİBİ KATILMIŞ OLUP, YARIŞLAR 2 EKİBİN KARŞILIKLI KAPIŞMASI ŞEKLİNDE, ELEMİNASYON USULÜNE GÖRE GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR.SAİLİNGBAU TEAM EKİBİMİZ 6 YARIŞ GERÇEKLEŞTİREREK; KOÇ, İTÜ, YAŞAR, YEDİTEPE, YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTELERİNİ YENEREK ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ İLE FİNALE KALMIŞTIR.YARIŞ SONUCU ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ’NE YENİLEN EKİBİMİZ, SAİLİNGBAU TEAM OLARAK ÜNİVERSİTEMİZİN İSMİNİ 2.LİĞE YAZDIRMIŞTIR.ChUDRiSWUAA-T8b
 • BUHOT Kulübü  31 MART-2 NİSAN ARASINDA TÜSF TARAFINDAN ORDU’DA DÜZENLENEN ÜNİVERSİTELERARASI HALK OYUNLARI YARIŞMASI GRUP ELEMELERİNE KATILMIŞTIR.BUHOT KULÜBÜ ÜNİVERSİTEMİZİ BAŞARIYLA TEMSİL EDEREK GRUP ELEMELERİNDEN 1.LİK KUPASIYLA DÖNMÜŞTÜR.GRUP ELEMELERİNDE ELDE EDİLEN BU BAŞARI İLE BUHOT KULÜBÜ ANTALYA’DA YAPILACAK OLAN ÜNİVERSİTELER ARASI HALK OYUNLARI YARIŞMASI FİNALİNE KATILMAYA HAK KAZANMIŞTIR.

o_1afqkk4gg16lciql1r0t6jn1ac03hCfG17YoWEAA331J

 • ROMANYA’NIN  BAŞKENTİ BÜKREŞ’TE, UNIVERSİTY POLITEHNICA’NIN EN BÜYÜK ÖĞRENCİ TOPLULUĞU  LIGA STUDENTILOR ELECTRONİSTİ TARAFINDAN ORGANIZE EDİLEN MOBILPRI YARIŞMASINDA ÜLKEMİZİ BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ AHMET BERHAN AYTEKİN, AHMET AK VE TUGAY CENGİZ “FOE” ADLI SPOR UYGULAMASIYLA  TEMSİL ETMİŞTİR. KODLAMA VE GELİŞTİRME AŞAMASINDA  BULUNAN UYGULAMA “INTERNET OF THINGS” ALANINDA RAKİPLERİ KARŞISINDA SEÇKİN JURİ TARAFINDAN İKİNCİLİK ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLMÜŞTÜR.YARIŞMANIN YAPILDIĞI ANA FUAYEDE KURULAN BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTE STANDI; BİLGİ ALIP UYGULAMAYI DENEMEK İSTEYEN ZİYARETÇİ AKININA UĞRAMIŞTIR.”FOE” UYGULAMASI YAKINDA KULLANICILARLA BULUŞACAK…

CeEz-v4UsAA2pQr3

 • İKTİSADİ, İDARİ VE SOSYAL BİLİMLER FAKÜLTESİ EKONOMİ BÖLÜMÜ 4. SINIF ÖĞRENCİSİ ALİ BATUHAN KARAKUŞ, BERLİN’DE DÜZENLENEN GLOBAL STUDENT ENTREPRENEUR AWARDS YARIŞMASININ AVRUPA AYAĞINDA BİRİNCİ OLMUŞ VE BANGKOK’DA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEKTİR.

 

 • MİMARLIK VE TASARIM FAKÜLTESİ MİMARLIK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİSİ ANAS MAHLI, BU YIL 20.Sİ DÜZENLENEN, “ARCHİPRİX – TÜRKİYE 2015 MİMARLIK ÖĞRENCİLERİ BİTİRME PROJESİ ULUSAL YARIŞMASI”NDA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜNÜ KAZANMIŞTIR.

 

 • AYDIN DOĞAN VAKFI’NIN DÜZENLEDİĞİ 27. GENÇ İLETİŞİMCİLER YARIŞMASINDA BAU İLETİŞİM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ 1 BÜYÜK ÖDÜL, 1 BİRİNCİLİK, 1 İKİNCİLİK, 2 ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ ALDI.

İLETİŞİM FAKÜLTE ÖDÜL

 • TWITTER’İN KURUCU BAŞKANI JACK DORSEY, BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ ÖĞRENCİLERİNDEN BATUHAN KATIRCI VE CİHAN NALBANT’I AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİNE DAVET ETTİ….

 

twitter

 • 22-23 Ekim 2015 TARİHLERİNDE OKAN ÜNİVERSİTESİ’NDE GERÇEKLEŞEN, RUSÇA DİL YARIŞMASI-OLİMPRUS’ A; GEP0416 Russian II (3 0 3)5 KODLU DERSİ ALAN İKİ ÖĞRENCİMİZ GÖNÜLLÜ OLARAK KATILARAK ÜNİVERSİTEMİZİ TEMSİL ETMİŞLERDİR.ÖĞRENCİLER;1328745 NUMARALI HUKUK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİMİZ; İLKİM BENSU YURDAKUL, GENEL KÜLTÜR YARIŞMASI’NDA İKİNCİ OLARAK GÜMÜŞ MADALYA KAZANMIŞTIR.1269976 NUMARALI MİMARLIK FAKÜLTESİ, İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI ÖĞRENCİMİZ; TAHA BATUHAN KELKİTLİOĞLU, DERECEYE GİREMEYİP KATILIM SERTİFİKASI ALMIŞTIR.