Halk Oyunları Topluluğu

Halk Oyunları Topluluğu

Sorumlu Kişi

Nurben Şahin
nurben.sahin@gmail.com
0538 229 04 06
Halk Oyunları Topluluğu

Türk Folklörü üzerinde araştırma,inceleme ve derleme yapmak,yurt içinde ve yurtdışında folklör faaliyetlerini tanıtmak gibi hedeflerle yola çıkan Halk Oyunları Topluluğu,verdiği eğitimler ve katıldığı yarışmalar ile öğrencilerdeki Folklör kültürü bilincini arttırı faaliyetlerle işleyişini sürdürmektedir.

2016-2017 Akademik Sezonu Etkinlikler:

-UlusalFestivaller:

• ArelÜniversitesi HalkOyunları Şenliği, Kasım2016

• İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Halk Oyunları Bölümü DünyaDansGünleri Şenliği,Nisan2017

•Koç ÜniversitesiHalkOyunlarıŞenliği, Mayıs2017

AnadoluRüyasıGeleneksel KültürProjesi:

• 2015 yılında BUHOT GSK Derneği ve öğrenci kulübü organizasyonu olarak Uğur Okulları ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirilen Anadolu Rüyası projesinin bu yıl 2. gösterimi gerçekleştirilmiştir. Planlamasını ve saha çalışmalarını ekibimizin yürüttüğü ulusal proje için 250 Uğur Okulu öğrencisi, 20 BAU öğrencisi ve 15 BUHOT GSK Derneği öğrencisi görev almıştır. Geleneklerine sahip çıkan bir nesil yetiştirme için ortaya konulan proje içerisinde öğrencilerimize 8 ay boyunca halk dansları, geleneksel yaşam, geleneksel kostüm ve geleneksel müzik eğitimi verilmiştir.

-UluslararasıFestivaller:

• FIDAF Belgrad Award Uluslararası Halk Oyunları ve Müzik Yarışmaları (Temmuz 2017) : 2015 Dünya şampiyonu olan ekibimiz, onur konuğu olarak Sırbistan’da yapılan Dünya halk oyunları yarışmalarına katılmıştır. 50 ülke arasından seçilen15 ülke içerisinde olan Türkiye ve ekibimiz festivale 28 dansçı, 2 antrenör ve 4 müzisyen ile katılım sağlamıştır.

• Uluslararası Büyükçekmece Belediyesi Altın Köprü Halk Dansları Festivali (Ağustos 2017) : Ekibimiz, bu yıl 18. yaşını kutlayan ve Dünya’nın en iyi festivali ünvanına sahip Büyükçekmece Altın Köprü Halk Dansları Festivaline katılım sağlmıştır. 20 kişilik kadrosu ile festivalde ülkemizi temsilen festivalde 65 ülke ve 2000 dansçı katılım göstermiştir.