Fapjunk.comOyun oynatempobet

Duyurular | BAU Öğrenci Dekanlığı
yabancı dizi izle

Duyurular

Öğrenci Dekanlığı-Kulüpler Tanıtım Haftası

Bahçeşehir Üniversitesinde bir klasik haline gelen Kulüpler Tanıtım Haftası 7-11 Ekim Tarihleri arasında gerçekleşti. Sosyal kültürel kulüplerden, sanatsal kulüplere, akademik kulüplerden, sportif kulüplere kadar bir çok kulübün kendini tanıtmak için stantlar kurduğu Ana Fuaye her zamanki gibi birbirinden renkli görüntülere sahne oldu.

Ana fuaye alanında yeni üyeleriyle tanışan kulüpler aynı zamanda birbirlerine destek olarak bir kulüpler tanıtım haftasının daha sonuna geldiler. Yeni kurulan 12 kulübün de katılmasıyla 79 sayısına ulaşan BAU Öğrenci Kulüpleri yeni dönemde de birbirinden eğlenceli ve öğretici etkinlikler organize etmek için gün saymaya başladı.

11-10-2019
Bahçeşehir Üniversitesi(BUHOT) Halk Oyunları Topluluğu – Dünya Birincisi

Güney Kore’de düzenlenen ve kıtalararası en büyük dans organizasyonu olarak kabul edilen, dünya dans yarışmasına Türkiye’yi temsilen katılan Bahçeşehir Üniversitesi (BUHOT) Halk Oyunları Topluluğuiki dalda dünya birincisi oldu.

Uluslararası Dans Festivalleri Federasyonu (FIDAF) ve Güney Kore Hükümeti tarafından organize edilen, bu yıl 16’ıncısı düzenlenen dünya dans yarışması, Güney Kore’nin Cheonen kentinde gerçekleştirildi. Kıtalararası ve en büyük dans organizasyonu olarak kabul edilen yarışmaya BAU Halk Oyunları Topluluğu, 20 dansçı ve 1 eğitmen ile katıldı. BUHOT yarışmada 2 dalda dünya birinciliği aldı. Sokak Dansı kategorisinde yarışan Karadeniz ekibi, 32 takım arasından sıyrılarak birinci oldu. Ardından 16 ülke ülke ile Sahne Dansları kategorisinde yarışan Zeybek ekibi de gösterdikleri üstün performansla birinciliği aldı. Dans yarışmasında Kosova ikinci, Meksika ise üçüncü oldu.

Öğrenci Dekanlığı olarak BUHOT’u tebrik eder ve başarılarının devamını dileriz.

02-10-2019
Öğrenci Dekanlığı-2019-2020 Akademik Yılı Oryantasyon Programı

2019-20 ORYANTASYON PROGR.

04-09-2019
Avrupa Üniversiteler Futbol Şampiyonası

19-28 Temmuz 2019 tarihlerinde İspanya’nın Madrid şehrinde 20 takımın katılımıyla gerçekleştirilen, ”Avrupa Üniversiteler Futbol Şampiyonası”na katılan Üniversite takımımız 4. olmuştur.

 

Öğrenci Dekanlığı olarak değerli futbol takımı arkadaşlarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

05-08-2019
Bahçeşehir Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri Tanıtım Filmi

 

18-07-2019
Öğrenci Konseyi-Fiesta La BAU-2 Mayıs

“Fiesta La BAU” ; öğrencilerin festivali

2 Mayısta bahara harika bir giriş yapmaya hazır mısınız ? Öğlen 12:00’dan gece 00:00’a kadar sürecek olan bu aralıksız eğlence için Ana Kampüs A Bahçede buluşuyoruz. Ünlü sanatçılarmızın da katıldığı bu sınırsız eğlenceyi kaçırmayın. Tüm etkinlik ücretsizdir.

29-04-2019
UniKuni Kulüpler Şampiyonası 18-19 Raporu

Uni Kuni Kulüpler Şampiyonası 19  Raporu:

Uni Kuni Kulüpler Şampiyonası  16 Kulübümüzün katılımı ile gerçekleştirilmektedir. Uni Kuni Kulüpler Şampiyonasına katılım gösteren kulüplerin listesi  ve formatı aşağıdaki gibidir;

 

 1. Amerikan Futbol Kulübü (AFK)
 2. BISC (BAU International Student Community)
 3. BAU Life Kulübü
 4. Dijital Oyunlar ve Espor Kulübü (Espor)
 5. Ekonomi ve Finans Kulübü (EFK)
 6. Endüstri Mühendisliği Kulübü (EMK)
 7. Graffiti Kulübü
 8. Gezi Kulübü
 9. Kariyer ve Gelişim Kulübü (KGK)
 10. Liderlik ve Girişimcilik Kulübü (LGK)
 11. Lojistik Kulübü
 12. Muzik Kulübü (BAU Music)
 13. Yaratıcı İletişimciler Kulübü
 14. Yazılım ve Bilişim Kulübü (BUYABI)
 15. UniBJk Bahçeşehir (Beşiktaşlılar Topluluğu)
 16. 1907 Unifeb Bahçeşehir (Fenerbahçeliler Topluluğu)

 

Uni Kuni Kulüpler Şampiyonası 19 formatı şu şekildedir; grup maçları, çeyrek final, yarı final, final ve üçüncülük maçları  şeklindedir. Grup aşaması  4 kulübün oluşturduğu 4 gruptan oluşmaktadır. Gruplardan ilk 2 takım çeyrek finale çıkmaktadır. Çeyrek Final A Grubu ile C Grubu ve B Grubu ile D Grubu  birinci çıkan takımlar ile 2.çıkan takımları eşleşmesi şeklinde gerçekleşmektedir. Yarı final ise çeyrek finalin ardından çekilen kura ile belirlenecektir. Yarı Final, Final ve Üçüncülük  maçları ise Final Four şeklinde gerçekleşecek olup, yarı finaller Cuma akşamı ve Final ile Üçüncülük maçları ise  Pazar günü gerçekleştirilecektir. Tüm maçlar Dikilitaş Spor Tesislerinde oynanmaktadır.

 

Uni Kuni Kulüpler Şampiyonası 05.02.2019 tarihinde gerçekleştirilen kura çekimi ile başlamıştır. Kura çekimi B Cep’te  Bahçeşehir Üniversitesi Öğrenci Dekanı Pervin MERDAN, Spor Direktörü İ.Türker KURŞUN, Spor Koordinatörü Ergün ERTAN, Öğr. Gör. Mehmet GÜLER, Feriköy Spor Kulübü Müdürü Mahır KILIÇ, Çarşı Taraftar Gurubu Kurucularından Yılmaz GİTGETİR’in katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Grup aşaması kura çekimi, torba sistemi ile yapılmış olup, torbalar katılım gösteren kulüplerin  üye sayılarına göre belirlenmiştir.  Kura çekiminde, ilk torba Öğrenci Dekanı Pervin MERDAN, ikinci torba Öğr. Gör. Mehmet GÜLER, üçüncü torba Spor Direktörü İ.Türker KURŞUN ve Spor Koordinatörü Ergün ERTAN, dördüncü torba Feriköy Spor Kulübü Müdürü Mahır KILIÇ tarafından çekilmiştir. Kura çekiminden sonra oluşan gruplar aşağıdaki gibidir;

Grup aşaması maçları 09-10 Şubat,16-17 Şubat ve 02-03 Mart tarihlerinde oynanmıştır ve maçlar sonunda oluşan puan durumu aşağıdaki gibidir;

Grup aşamalarından sonra oluşan çeyrek final eşleşmeleri aşağıdaki gibidir;

 

 • 1907 Unifeb Bahçeşehir – Gezi Kulübü
 • BAU Life – Lojistik Kulübü
 • Dijital Oyunlar ve Espor – Graffiti Kulübü
 • Ekonomi ve Finans Kulübü(EFK) –  UniBjk Bahçeşehir

 

Çeyrek Final  eşleşmelerinin ilk maçı 10.03.2019 Tarihinde 1907 Unifeb Bahçeşehir ve Gezi Kulübü arasında oynanmış olup, 1907 Unifeb Bahçeşehir adını yarı finale yazdırmıştır.

 

24.03.2019 tarihinde geri kalan 3 çeyrek final maçı Dikilitaş Spor Kulübü tesislerinde oynanmıştır. BAU Life Kulübü, Ekonomi ve Finans Kulübü ve Grafitti Kulübü yarı finale adını yazdırmıştır.

25.03.2019 tarihinde gerçekleştirilmiş olan kura çekiminin ardından yarı final karşılaşmaları aşağıdaki gibidir;

 • BAU Life Kulübü – Grafitti Kulübü
 • 1907 Unifeb Bahçeşehir – Ekonomi ve Finans Kulübü(EFK)

 

Yarı final karşılaşmalarının 26.04.2019 tarihinde oynanması planlanmakta olup, maçlarını kazanan 2 kulüp 28.04.2019 tarihinde final, maçlarını kaybeden 2 kulüp ise yine ayni tarihte üçüncülük-dördüncülük maçını oynayacaktır.

 

28.04.2019 tarihinde gerçekleşecek olan final karşılaşmasının ardından kupa ve madalya  töreni yapılacak olup ilk 3 kulübe kupa ve madalya takdimi yapılacaktır.

 

İlk 3 külübün kupa ve madalyalar ile ödüllendirilmesinin yanısıra, gol kralı, asist kralı, en az gol yiyen kaleci, en iyi savunma oyuncusu ve fair-play ödül dallarında bireysel ödüller verilecektir. UNIKUNI tarafından sağlanan maddi sponsorluk ile birlikte 1. olan kulübe 2500 TL,  2. olan kulübe 2000 TL ve 3. olan kulübe 1500 TL değerinde hediye çekleri verilecektir.

 

*Final ve üçüncülük-dördüncülük maçının oynanmasının planladığı tarih olan 28.04.2019 tarihinde ayrıca engelli bireyler ile ilgili farkındalık yaratma amacı ile Engelsiz Yaşam Kulübü’müzün girişimi sonucu İstanbul Ampute Takımlarından biri ile turnuvada oynayan öğrencilerden oluşacak karma bir takım ile bir gösteri maçı oynanması planlanmaktadır.

 

15-04-2019
2018-2019 Akademik Yılı Güz Dönemi Kulüpler Değerlendirme Toplantısı

Öğrenci Dekanlığı tarafından 13.02.2019 tarihinde Fazıl Say Konferans Salonunda 18:30-19:30 saatleri arasında  2018-2019 Akademik Yılı  Güz Dönemi Değerlendirme Toplantısı Rektörümüz Prof. Dr. Şenay Yalçın, Coop Direktörü Sayın M.Bahri Toper, Mezunlar ile İletişim Direktörü Sayın Melih Elidüzgün, Askıda ne var ailesinden Sayın Sanem Yıldız’ın katılımı ile gerçekleştirilmiştir. İlgili toplantıya kulüplerin yönetim kurullarından ve üyelerinden 250 kişi katılım göstermiştir.

Toplantı Öğrenci Dekanlığı Öğrenci Organizasyonlar Danışmanı Ayşeğül Çelikkol ve Ömer Batuhan Özmen’nin  güz dönemi değerlendirme sunumu ile başlamıştır.

Toplantı Öğrenci Dekanımız Sayın Pervin Merdan’nın konuşması ile devam etmiştir.

Toplantı Rektörümüz Prof. Dr. Şenay Yalçın’nın konuşması ile devam etmiştir.

Toplantı öne çıkan 3 Kulübümüzün ödül töreni ile devam etmiştir.

 1. Kariyer ve Gelişim Kulübü

2.Bi Soluk(Sosyal Sorumluluk Kulübü)

3.Psikoloji Kulübü

Toplantı Askıda ne var ailesinden Sayın Sanem Yıldız’ın konuşmasının ardından tamamlanmıştır ve A Bahçe’de sucuk partisine geçilmiştir.

 

18-02-2019
Davet: İBB Eurodesk-Erasmus+ Eğitimi (12.02.2019-B Konferans Salonu-10:00)

 

06-02-2019